Przeskocz do treści

Nogi Stonogi

17 marca, 2013

Obrazek

Pierwszy rzut

Trzy dziewczyny w domu i ja. Butów jest sporo. Nie lubię jak tak dużo się ich zbiera i wszystkie są potrzebne. Jest wyjątek – buty w grze Nogi Stonogi. Tam lubię zbierać buty i najlepiej nie parami a czwórkami. Jak to zrobić. Rzucamy czterema kostkami i zbieramy buty w jednym kolorze. Gwiazdka zastępuje wszystkie kolory. Dwa przerzuty i zabieramy żeton z odpowiednią ilością obuwia odpowiadającą tej na kostkach.W opcji bardziej zawadiackiej można zabierać ostatni żeton innych graczy.Dużo emocji, gra na cztery osoby, Lenka ogarnia zasady to wystarczające powody aby gra często lądowała na naszej podłodze. Gra jest w małym poręcznym pudełku i można ją wszędzie zabrać. Zasad właściwie się nie tłumaczy. Rzuca się kostkami i już. A i gra jest tańsza niż nawet najtańsza para butów.

Czarek

W Nogi Stonogi lubię grać dlatego,że jest przyjemna atmosfera i śmieszna grafika. Czasem można się nieźle wkurzyć bo nie wypadło to co się chciało. Gdy grasz w Nogi Stonogi zapominasz o kłopotach.

Nina

W Nogi Stonogi lubię grać dlatego, że, jest przy nich bardzo przyjemnie. Czasem się przegrywa a czasami wygrywałam. Można grać na inne zasady.

Lena

Po pierwszym moim zetknięciu się z tą grą, miała u mnie raczej kiepskie notowania. Raziło mnie w niej to, że stonoga „chodzi” w różnokolorowych butach, w grze stawia się tylko na ilość, a nie na jakość. Kilka rozegrań jednak diametralnie zmieniło moją ocenę. Rozgrywka przebiega szybko i jest większa szansa na złapanie butków przy kożdym swoim ruchu. Cieszę się wtedy z każdej zdobyczy, najlepiej oczywiście jeśli jest to podwójna para i naprawdę mało mnie wtedy obchodzi, czy dostałam kamaszki, trampki, lub okropne kapcie:-) Rewelacją jest to, że w Nogi stonogi możemy grać całą rodziną. Pięcioletnia Lena spokojnie policzy do czterech, jest więc równoprawnym przeciwnikiem dla reszty graczy. Mimo, że gra jest bardzo losowa, warto czasem zaryzykowć i przerzucić jeszcze raz wszystkie kości w swoim ostatnim ruchu…

Monika

Obrazek

From → Uncategorized

One Comment

Trackbacks & Pingbacks

  1. Czy wszyscy byli grzeczni? | W Co Gramy...

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: