Przeskocz do treści

Rocznica Powstania Superfarmera

14 kwietnia, 2013

Rocznica Powstania Gry Farmer

Doczekaliśmy się imprezy przygotowanej przez Grannę w Muzeum Powstania Warszawskiego. Firma zaprosiła tam farmerów , którzy byli najlepsi w swoich szkołach. Na finał Turnieju Superfarmera przyjechali reprezentanci z całej Polski. Od nas grały cztery dziewczyny: Ula Tomczuk, Marta Staniszewska, Nina Kielczyk i Karolina Strzelecka. Mamy z Wesołej  niedaleko, więc nasi farmerzy byli na pierwszej lekcji a potem do SKM i jesteśmy w muzeum.

Tutaj rejestracja szkoły (Społeczna Szkoła Podstawowa nr 12) a potem poszczególnych uczestników. Każdy dostaje kartę punktów i tu niespodzianka są małe i duże punkty. W dwóch rundach otrzymuje się duże za zwycięstwo a małe za posiadane zwierzęta przeliczone na króliki.

Czekamy jeszcze troszkę, ale nie nudzi się nam. Oglądamy wydania Superfarmerów z różnych krajów. A trzeba wiedzieć, że gra jest wydana w ponad dwudziestu na całym świecie.

Obrazek

Wylosowano składy stolików na pierwszą rundę. Znajdujemy je i gracze zasiadają do gry. Przed rozpoczęciem nastała chwila ciszy a potem dało się słyszeć miarowe turkotanie kostek. W pierwszej rundzie nasza sześciolatka zaskoczyła swoich starczych konkurentów. Wygrała i zdobyła 197 małych punktów. Po turnieju powiedziała mi-Bałam się, że są tacy duzi, ale okazali się dla mnie bardzo mili.

Obrazek

W rundzie drugiej Karolinka grała z finalistką. Ostatecznie zajęła 36 miejsce- najlepsze w naszej ekipie.

Po dwóch rundach rozpoczęła się część oficjalna imprezy. Premiera nowego wydania Superfarmera. Najpierw obejrzeliśmy film o historii gry.

Pięknie o swoim wujku twórcy gry profesorze Karolu Borsuku opowiedziała Zofia Borsuk. Wymyślił i wyprodukował grę z żoną w 1943 roku.

Następnie dowiedzieliśmy się o matematyce ukrytej w grze od  Agaty Hoffmann z Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Doskonale w wykładzie pomogli uczestnicy znakomicie odpowiadając na pytania. Widać było, że matematycznie gra tez nie jest im obca.

Piotr Socha autor świetnych ilustracji powiedział, że dzieci rysują odważnie i wszystko jest dobrze dopóki nie zaczną naśladować dorosłych.

Wystąpił prezes Granny Konrad Falkowski dziękując wszystkim a to wszyscy powinni dziękować prezesowi za to co robi w dziedzinie promocji gier w szkołach. Za tymi grami idzie promowanie myślenia i tego, że nauka nie musi być nudna. Uroczystość  lekko i rodzinnie poprowadziła Bożena Michalska.

Teraz była już pora na ostatnią rundę- finał. Wygrał Dorian Kamiński.

Można było  jeszcze zwiedzić muzeum, ale nie zostaliśmy. Obiecaliśmy, że na 16.00 będziemy w szkole.

Na koniec super niespodzianka. Wszyscy dostali egzemplarz nowego wydania Superfarmera. Ma nowe obrazki, jest w mniejszym poręczniejszym pudełku i z trochę zmienionymi zasadami. Startujemy z jednym królikiem.

Dziękuję firmie Granna za współpracę ze szkołami. Kontakt z firmą to zawsze przyjemność. Sam turniej był świetnie zorganizowany. Moje zawodniczki w drodze powrotnej mówiły o dobrze spędzonym dniu i o grze, w której łączy się matematyka, historia i plastyka. Jakie edukacyjne  zakończenie?

Czarek

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: