Skip to content

Timeline

Kwiecień 17, 2013

Obrazek

Kiedy to było? Często zadajemy sobie takie pytanie. Do przypominania sobie dat, umiejscawiania wydarzeń wśród innych nakłania nas też gra Timeline. Dopiero po długim używaniu gry orientujemy się, że ta gra to właściwie quiz. Wymyślony jednak znakomicie i grywalny.

Gracze biorą po 5 kart i próbują się ich pozbyć jak najszybciej. Warunkiem zrzucenia karty jest położenie jej w odpowiednim miejscu. Na początek wobec karty startowej a następnie wśród kart położonych przez innych uczestników gry.

Karta na jednej stronie ma wydarzenie(obrazek i nazwę) a na drugiej stronie dodana jest data.

Kładziemy kartę stroną bez daty (tu chwila autentycznego napięcia) i sprawdzamy przekręcając kartę na stronę z datą. Osoba, która pierwsza pozbędzie się swoich kart wygrywa. Zasady łatwe do opanowania a gra się naprawdę dobrze. Są emocje związane z dociągiem kart (wiem ,nie wiem), kładę pewniaka a tu niespodzianka – nie tu. Wtedy odrzucamy tę kartę, ale karnie pobieramy ze stosu następną.

Nie jest to tępe wykuwanie dat. Spore znaczenie ma intuicja. Bardziej układa się wydarzenia niż daty. Uruchamia się takie myślenie o następstwie wydarzeń (tego nie byłoby bez tamtego, to musiało być po tym). W żadnym wypadku nie jest to gra tylko dla historyków, choć im się podoba.

Wystarczy trochę przebrać karty i mogą grać młodsi gracze. Kart jest dużo, więc nie tak szybko się ich wszystkich nauczymy a trzeba przyznać, że uczymy się szybko. Gra jest bardzo dobrą pomocą dydaktyczną. Dzieci  często mają problem z określaniem wieku. Po odkryciu karty możemy zapytać o wiek , w którym  nastąpiło zdarzenie z karty.

Karty są cienkie, ale zadowalającej jakości. Ilustracje na kartach są ładne i czytelne.

Obrazek

Dwie rzeczy zatrzymały się w czasie: wielkie  nieporęczne pudło i płyta z programem. Pudełko powinno być małe a na jednej z kart można było podać kod do gry w internecie. Czas płyty chyba już minął. A tak pudełko trzeba wywalić, płytę też a karty włożyć do boxsa. 220 kart tej gry mieści się do podwójnego na styk. No i gra jest mobilna. Grając w kilka osób potrzeba długiej wąskiej powierzchni na tytułowe line.

Polecam grę: szybka, łatwo zacząć, duża frajda z gry, można się czegoś nauczyć. Gra z tych , które lubię i często w nie gram.

Czarek

Reklamy

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: