Skip to content

Hey Waiter!

Maj 12, 2013

Obrazek

Idziemy do restauracji. Tym razem nie będziemy jedli, ale pomagali w pracy. Zostajemy szefami sal i zarządzamy roznoszeniem jedzenia. W menu są: zupa, sałatka, pizza i ciasto z borówkami. Na dodatek ścigamy się z kierownikami z innych sal.

Losujemy 12 talerzy, które trzeba będzie roznieść podczas gry. Dostajemy 7 kart na rękę. Karty działają parami i tworzą trzecią kartę.. Składamy dwie karty ze sobą i lewa wskazuje akcję a prawa kolor i potrawę. I tak:

-zielona po lewej- podaje talerze w kolorze, jaki mamy po prawej (rozdawane są talerze w tym kolorze wszystkich graczy, oczywiście leżące na wierzchu stosu)

-czerwona z lewej- nakrywa lub odkrywa pokrywę w kolorze po prawej, u siebie i innych graczy (dobry sposób na blokowanie)

-biała po lewej- zdejmuje pokrywę i aktywuje pomocnika, który teraz jest gotowy do zaniesienia talerza. Ponowne zagranie takiego układu pozwoli pomocnikowi zanieść talerz w dowolnym kolorze. Po powrocie znów będzie nieaktywny. (jedyny układ z podwójną akcją)

– niebieska z lewej- dzieli stos naszych talerzy na dwa. Zabiera to nam jedną kartę z reki, która będzie podstawką pod nowy stos. Teraz mamy na ręku o jedną kartę mniej. Miejsce podziału dyktuje kolor karty po prawej.

Obrazek

To wszystko. Gdy karty nam nie pasują wymieniamy wybraną ilość z ręki na te ze stosu. Kosztem naszej kolejki.(poplamiona koszula, wizyta w toalecie)

Akcje są świetnie pomyślane i dają możliwości taktyczne. Na początku zagrywa się te talerze, nawet pomagając innym. Gdy na stosach zostaną 3, 2 między kelnerami  zaczyna się podstawianie nóg.

Niby mało możliwości a jest co robić. Wymyślone akcje w pełni wystarczają i dobrze oddają klimat kelnerskich potyczek. Wiem, bo byłem kiedyś  kelnerem.

Gra wygląda bardzo ładnie. Oszczędne grafiki, ale zrozumiałe i praktyczne. Znakomity pomysł z tym tworzeniem wirtualnej karty z dwóch posiadanych. Podstawowe niezłamane kolory powodują, że wszystko jest czytelne. Nadają grze klimatu barów bistro.

Gra się szybko. Zrozumienie zasad gry? Nie ma potrzeby. Wszystko jest na kartach. Grać można od 2 do 4 osób. Dochodzą warianty 2 na 2 graczy a nawet 2 na 1gracza.

Na talerzach są symbole z klasycznych kart. Pewnie zdarza się im być żetonami w pokerze. Nie za ładnie to wygląda, ale żetony do pokera jak znalazł)

Świetna gra rodzinna o dobrej tematyce. Łatwa, szybka i przyjemna. Pewnie po  kilku następnych rozgrywkach podniosę ocenę d 9. Wszystkie elementy znakomitej jakości w rozsądnej wielkości pudełku, które mogło by być jeszcze mniejsze.

Czarek

ObrazekWaiter

Reklamy

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: