Skip to content
Tags

Skyline

Wrzesień 8, 2013

Obrazek

Dobra kościanka nie jest zła. Zwłaszcza jak kości jest dużo i trzeba przy turlaniu trochę pomyśleć. W grze Skyline jest 60 kostek. Na ich ściankach znajdują się fragmenty wieżowców. Naszym zadaniem jest zbudowanie jak największych budynków. Im wyższy budynek  tym więcej punktów. Budujemy w czasie dziewięciu rund. W swojej rundzie gracz wybiera 3 kostki z przygotowanych na początku gry grup kości: kostki z podstawami budynków, tych na, których są środki budynków i dachy tych najmniejszych, dachów. Rzucamy wybranymi kostkami i wybieramy kostkę lub kostki ( na początku najlepiej podstawy J)Następnie rzucamy resztą kostek i znowu wybieramy, bo po każdym rzucie trzeba wybrać co najmniej jedną kostkę. I tak aż do wyczerpania kości. Może się zdarzyć, że nie jesteśmy w stanie nic zbudować. Wtedy kostka, czy kości wędrują na stos kości odrzuconych. Inni grający mają wtedy możliwość wybrania kostek z dwóch lokacji. Normalnie trzech kostek z opisanych wcześniej grup, lub ze stosu kostek odrzuconych.

Gdy zbudujemy wieżowiec odkładamy kostki w odpowiednie miejsce a w zamian dostajemy żeton  z budynkiem, na którym są punkty za jego wysokość. Po dziewięciu rundach podliczamy punkty. Grę można skończyć szybciej budując drapacz chmur za 36 punktów.

Świetna gra. Lekka i nie banalna. Elementy bardzo dobrze wykonane i przemyślane. Ładne kostki i budynki. Jest nawet mini plansza, która dobrze organizuje grę.

Nie mam szczęścia do kostek a gra podoba mi się i lubię w nią grać. Wszystko dzięki klarownej i prostej mechanice znakomicie połączonej z tematem. Jak na prostą kościankę gra daje dużo wyborów. Na wiele sposobów można zaplanować  ten plac budowy. Taki mój pierwszy dylemat.Czy budować szeroko? Całe osiedle na raz. Czy mniejszymi grupami budynków?

Gra się szybko i przyjemnie. Nie trudno znaleźć chętnych do gry. Wszystko spakowane w małe pudełko i bardzo dobrze wykonane.  Jest tryb jednoosobowy.

Czarek

Reklamy

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: