Przeskocz do treści

Kocioł, Radość z Wygrywania, Planszówki na Narodowym

10 października, 2013

Dzieje się, dzieje w świecie pkanszówkowym. I to dobrze się dzieje: masa nowych tytułów, wśród nich dużo polskich, powstają nowe wydawnictwa, blogi i jest coraz więcej imprez dla graczy. Właśnie na spotkaniach planszówkowych, które miały miejsce w Warszawie chcę się skupić. Jeszcze w czasie wakacji odbył się Polcon- konwet fantastyki, a w jego ramach- Kocioł. Ostatni weekend wakacji spędziliśmy na Politechnice. Byliśmy już w czwartek i tego dnia nic właściwie się nie działo. Na posterunku stało wydawnictwo G3, od samego początku dobrze przygotowane. Zagraliśmy u nich w Shinobi. Ciekawa karcianka rosyjskiego autora o japońskich rodach. Oczywiście przedstawicieli naszego rodu musi być najwięcej. Tym razem nie na ręku, tylko na stole. Poznaliśmy też 7 Smoków- ciekawą odmianę karcianej układanki.

Obrazek

Jednak najważniejsze gry jakie pokazywało G3, to 7 Dni Westerplatte i Enclave- Zakon Krańca Świata Krzysztofa Wolickiego na podstawie prozy Mai Lidii Kossakowskiej. Pierwsza gra to dzieło Łukasza Woźniaka. Kooperacja o przetrwaniu podczas niemieckiej nawałnicy. W tamtym roku, też na Kotle oglądałem prototyp.

Tego dnia skorzystaliśmy z games roomu Rebela, znajdującego się w Kotle, czyli miejscu gdzie była kotłownia. Stąd nazwa konwentu. Zagraliśmy w 7 Cudów. Trzeba było wykorzystać opaski, które kosztowały 2 dychy każda i tylko tu były potrzebne.

Obrazek

W piątek odbyliśmy ciekawą rozmowę z  przedstawicielem Factory of Ideas, który przetłumaczył i wydał w Polsce Summonersów. Na zdjęciu ten w okularach.

Obrazek

Opowiedział nam o tym, że wydawnictwo szykuje jesienną ofensywę z Summonersami. Najpierw dwa zestawy podstawowe, a potem dodatkowe talie. Gra jest znakomita. Proste zasady, karcianka. Różnorodność dzięki wielu rasom. Świetnie zbalansowana. Życzę tej grze jak najlepiej, również po polsku.

ObrazekObrazek

Z ciekawszych rzeczy na Kotle to chyba wszystko. Bard miał znakomite promocje na gry po angielsku.

W sobotę podobno się rozkręciło, ale ja z rodziną byłem już na innej imprezie. W Parku Fontann odbyła się impreza „Radość z Wygrywania”. Trzeci raz, drugi w tym miejscu. Dobrym na taką okazję. Tradycyjnie na stoiskach zapełniało się stempelkami kupony, które następnie mogły zostać wylosowane i zamienione na nagrody. Graliśmy w Gringo na stoisku Granny. Było tam też pudełko od oczekiwanej przeze mnie gry CV.

Dziewczyny grały w memory Pamięć, a ja z żoną w Znaj Znak w stoisku IPN.

Obrazek

Luzodajnia miała jak zawsze Crocinole, ale też fajne kościanki. Zagraliśmy i kupiłem obie w dobrej cenie. Recenzje są już na blogu. https://wcogramy.wordpress.com/2013/09/08/martian-dice/

https://wcogramy.wordpress.com/2013/09/08/skyline/

Na tej imprezie były też premiery gier. Pierwsze dzieło organizatorów imprezy Mai Mirskiej i Roberta Sypka – Alternatywy 4.

Obrazek

Fabuła oparta na serialu Barei. Postaci z filmu dokuczają sobie, a każdy dąży do tego, aby to jemu żyło się w bloku najlepiej. Lokatorzy krążą po domu i mają różne przygody. Wygrywa ten, kto poradzi sobie najlepiej. Gra dobrze wygląda. Komiksowe postaci świetnie odwzorowują bohaterów z filmu.

Druga też odnosząca się do serialu -Czas Honoru.

Wydawnictwo wydające do tej pory tylko gry komputerowe, zaprezentowało planszówkę Gamedeck. To trzecia premiera.

To był bardzo miły dzień. Dobra pogoda, miejsce i gry wprawiły nas w dobry nastrój.

Obrazek

Tradycyjnie wylosowaliśmy nagrodę. W oczekiwaniu na obiad, wypróbowaliśmy zakupioną grę Martian Dice. Obiecaliśmy sobie cały następny dzień na rowerach.

Na koniec września odbyła się jeszcze jedna impreza planszówkowa w Warszawie. 29 września gracze opanowali część Stadionu Narodowego w Warszawie. Część z płytą główną należała do uczestników Maratonu Warszawskiego. W pomieszczeniach drugiego piętra panowały planszówki. Jeszcze przed imprezą zgłosiłem uczestnictwo mojej klasy. Na miejscu czekał dla nas upominek – kilka gier na dobry początek dla zgłoszonej klasy.

Weszliśmy przed 11.00 i było dużo ludzi. Później było już tylko więcej. Tego dnia grało ponad 4 tys. osób.

Obrazek

Impreza zorganizowana perfekcyjnie. Doceniłem wagę dobrych stołów i krzeseł na stadionie. Stworzone są do gry. Akustyka sal spowodowała, że pomimo wielu osób w pomieszczeniach turniejowych było cicho, a w games roomach gwarno, ale nie głośno.

Obrazek

Wzięliśmy udział w turnieju Superfarmera. Zagraliśmy w Stone Age  https://wcogramy.wordpress.com/2013/10/06/stone-age/

i obejrzeliśmy propozycje wystawców. Na stoisku Granny była już cała gra CV Filipa Miłuńskiego, ale jeszcze nie w sprzedaży. Oficjalna premiera szykowana jest na targi w Essen. Przyciągały oko makiety Dust Tactic. Podobały się i młodszym i starszym chłopakom. Część naszej ekipy skusiła się jeszcze na turniej Rancho.

Obrazek

Sprzedającym zabrakło gier, a jak wychodziłem około 15.00, przed wejściem stała jeszcze długa kolejka oczekujących. Stowarzyszenie Rozwiń Się wykonało kawał dobrej roboty. Bez wątpienia najlepsza impreza planszowa tego lata i jesieni w Warszawie. A za rok mają być dwa dni.

 

Podsumowując:

-chcesz porozmawiać z ciekawymi osobami ze świata planszówek( wydawca Summonersów, ludzie z Portala, szef Lacerty, ludzie z G3)- Kocioł

– lubisz imprezy plenerowe, duże wersje gier, rozrywki nie tylko planszowe- Radość z Wygrywania

– chcesz zobaczyć jak wielu jest graczy, doświadczyć grania w super salach konferencyjnych, poczuć atmosferę wielkiego konwentu- Planszówki na Narodowym

-Interesujesz się grami i lubisz poznawać nowych ludzi (świetne doświadczenie, skrzyknąć nieznane osoby i zagrać z nimi ) to trzeba być we wszystkich tych miejscach. Mają odmienny klimat. A jak mówią gracze, klimat jest ważny.

 Czarek

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: