Skip to content

Pick a Polar Bear

Styczeń 12, 2014

Pick a Polar Bear

Image

Czasami zagrałoby się w coś. Jednak nie za bardzo wiadomo w co. Warto wtedy zrobić rozgrzewkę. Polegała będzie ona na podniesieniu misia. Rozkładamy 30 kart 6×5 .Każdy gracz dostaje kartę początkową.

Na trzy cztery zaczynamy zbierać misie. Warunek dołożenia następnego do kolekcji jest prosty. Ma się różnić od poprzedniego tylko jedną cechą. Wybieramy między:

kolorem tła

wielkością miśków

okularki/ bez okularków

konserwa/ bez konserwy

podniesiona łapa/ opuszczona łapa

 

Niby proste, ale gdy dojdą emocje robi się zabawnie. Każdy ma prawo krzyknąć stop w danej turze. Gdy uważa, że nie ma już dla niego karty, albo gdy denerwuje go, że inni zbierają tak szybko. Sprawdzamy wtedy nasze kolekcje. Prawidłowo ułożony ciąg zostaje u nas. Te, z chociażby jednym błędem odpadają.

Dokładamy karty do zbierania i gramy następne tury, aż do wyczerpania talii. Osoba, która ma u siebie najwięcej miśków – wygrała.

Gra szybka i zabawna. Po małym treningu radzi sobie z nią pięciolatka. Mamy więc tytuł, w który można zgrać z dzieckiem. Zaletą jest czas trwania gry. Krótki, z możliwością regulowania. Gra jest tak spakowana, że jest przenośna i można ją zabrać wszędzie, choć metalowe pudełko byłoby jeszcze lepsze.

Nawiązuje do Dobble czy Seta, ale też różni się na tyle od tych gier, że warto ją mieć w swej kolekcji, pomimo posiadania wspomnianych tytułów. Mnie misie urzekły. Jestem szybkim zbieraczem, a moja starsza córka jeszcze szybszym.

Grę wydano też w wersji z innymi zwierzętami.

Czekasz na coś chwilkę, chcesz rozruszać towarzystwo – podnieś misia!

Błędy w ciągu na zdjęciu są celowe, żeby nie było, że jest tak łatwo. To zresztą najczęstszy błąd popełniany przez graczy w mojej rodzinie.

Czarek

Reklamy

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: