Skip to content

For Sale

Styczeń 20, 2014

Obrazek

Kupić, nie kupić, potargować można. Jedna z takich gier, która doczekała się zakupu. Warunek był prosty, musi być niedroga. Słyszałem o tej grze dużo dobrego, ale cena za talię kart i to nie jakąś wielką, wydawała się zaporowa. Wydawnictwo wpadło na dobry pomysł wydania tej gry w pudełeczku zwyczajnej karcianki w cenie takowej.W ten sposób For Sale jest u mnie. To tyle w części kupić, nie kupić. I odrazu jest odpowiedź – kupić.

Teraz, jak z tym targowaniem. W talii są karty różnego rodzaju ludzkich lokum o różnej wartości, od 1 do 30. Może bardziej pasuje ”o ocenie od 1 do 30”. Zdobywamy te budynki na aukcji. Lepiej mieć te wyżej oceniane. W turze wystawionych jest tyle budynków ilu jest graczy. Obstawiamy żetonami, które są w grze. Pierwszy pasujący bierze najsłabszy budynek za darmo , następni za połowę obstawionej kwoty, ostatni oddaje całą kasę. Licytujemy aż skończą się budynki i nasze żetony, których mamy na początku 14.

Teraz będziemy sprzedawali nasze budynki za karty z drugiej części talii, które są czekami o różnej wartości. Losujemy czek, wybieramy swój budynek. Osoba z budynkiem z największą liczbą zabiera czek. I tak, aż skończą się czeki. Żetony z pierwszej części są warte tyle’ ile mają napisane, dodajemy czeki. Najbogatszy wygrywa.

Proste zasady, a rozgrywka psychologiczna i pełna blefu. Trzeba spróbować podpuścić innych graczy na duże licytacje’ a samemu wziąć za połowę. Trzeba powściągać emocje, bo my też jesteśmy podpuszczani. Są też elementy strategi. Zapamiętujemy karty, które zeszły. Sporo śmiechu, emocji w rozgrywce trwającej 15 do 30 minut. Bardzo dobry i wesoły przerywnik , albo pełnoprawna gra dla rodziny z dzieciakami.

Zabawne ilustracje dopełniają całości. Karty dość dobrej jakości, żetony słabe, ale mobilne. No i teraz wszystko w rozsądnej cenie. Polecam. Da się zagrać ze wszystkimi, a na koniec są zadowoleni.

Czarek

Reklamy

From → Uncategorized

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: