Skip to content

Spiel des Jahres i inne nagrody.

Lipiec 15, 2014

camel up
Rozdano tegoroczne Oskary planszówkowego świata. W poniedziałek 14 lipca 2014 jury Spiel des Jahres ogłosiło grę „Camel Up” autorstwa Steffena Bogena wydaną przez eggertspiele i Pegasus Spiele – Grą Roku. To takie „Pędzące Żółwie” na sterydach z kostkami zamiast kart i obstawianiem. Jestem rozczarowany bo stawiałem na nominowany „Splendor” a i „Concept” wydawał mi się ciekawszy.

istambul
W kategorii Kennerspiel des Jahres 2014 czyli gier dla bardziej zaawansowanych wygrała gra „ Istanbul” Rüdigera Dorna, któremu nagroda się należała , ale nie koniecznie w tym roku. „Istanbul” to bardzo ciekawa gra rodzinna, ale „ Concordia” nie miała w tym roku rywali a nie wygrała. Znowu rozczarowanie. Dodając do tego rozczarowania związane z mundialem jestem załamany.

Swoje nagrody przyznali też Austriacy.U nich nazywa się to Spiel der Spiele. Ciekaw jestem zwłaszcza zwycięzcy.”Abluxxen” duetu Wolfgang Kramer, Michael Kiesling,który może być karcianką na miarę „6 bierze”.
Inne kategorie dla ciekawych tego jak wybierali Austriacy tutaj

I jeszcze nagrody, którym też warto poświęcić trochę czasu.The Imagination Gaming Family & Education Awards dotyczą rodziny i szkoły, więc na tym blogu nie powinny być pomijane. Wiele gier zauważonych przez jury wykorzystujemy w szkole. Zwracam uwagę na” Om Nom Nom” ,która wyszła u nas jako „ Mniam Mniam” wydana przez G3. Niebawem pojawi się recenzja na naszym blogu.
„ Concept” to gra, którą będę promował w szkole w nowym roku szkolnym. Można jej użyć na wiele sposobów i na różnych zajęciach. Jest świetnym wprowadzeniem do uczenia twórczego rozwiązywania problemów.
Recenzję „Ewolucji” mamy na blogu a G3 zapowiada dodatki.
„For Sale” i „ Dixit” też zrecenzowaliśmy.
Tutaj link dla tych, którzy chcą lepiej zapoznać się z wyborami Anglików.

Czarek

Reklamy

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: