Skip to content

Regatta

Październik 12, 2014

regatta
Powrót nad morze, a nawet na morze w coraz krótsze jesienne dni? To możliwe. Zapewni nam to gra „Regatta”, w której mamy możliwość wziąć udział w wyścigach żaglówek. Naszym akwenem stanie się stół albo inne miejsce w domu. Ładne żaglóweczki dostajemy w grze wraz z bojkami. A jak napędza się te jednostki? Wiatrem w żagle są karty. Pozwalają ruszać się w każdym kierunku. Czyli pozwalają nam halsować. To jaki kierunek obierzmy, zależy od nas, a to czy będzie wiało cały czas w tym kierunku, już raczej od szczęścia. To nie przeszkadza. Emocji jest prawie tyle, co na prawdziwych regatach.
regatta-elementy
Kładziemy kartę i płyniemy wzdłuż jednej z narysowanych na niej strzałek. Dobieramy kartę i patrzymy jak wiatry wieją dla innych graczy. Są karty specjalne, pozwalające zablokować kogoś na jedną rundę; pozwalające zagrać dwa razy tę samą kartę i pozwalające zagrać jeszcze jedną dowolną kartę.
Rozgrywka jest emocjonująca, zwłaszcza w towarzystwie dzieci. Gra się szybko i płynnie. Jeden wyścig nie trwa za długo, więc można zorganizować regaty złożone z trzech wyścigów. Wszystko wygląda bardzo ładnie i świetnie prezentuje się na stole. Do jakości wykonania też nie można mieć zastrzeżeń. Wydało grę wydawnictwo Gigamic, słynące z bardzo dobrych gier logicznych, wspaniale wydanych.
Polecam tę leciutką, emocjonującą grę, która w naszej rodzinie ma miano jednej z najlepszych” wyścigówek”. Połamania żagli i stopę wody pod kilem.
Czarek

Gra bardzo mi się spodobała. Nie bez powodu dałam ocenę dziesięć. Jest ładnie wydana, ale zajmuje dużo miejsca. Można było by ją troszkę pomniejszyć, ponieważ prawie nie da się grać na stole. Poza tym, nie mam się do czego doczepić. Trzeba dobrze dopasować karty, tak żeby nie wpłynąć na inną łódź, bojkę albo nie wypłynąć za daleko. ,,Jak w prawdziwych regatach„- powiedział mój tata przy tłumaczeniu zasad. Jest to faktycznie prawda. Trzeba dobrze rozplanować trasę. Jest także przeszkoda. Jest nią słońce. Traci się przez to kolejkę. Naprawdę może przeszkodzić w wygranej. Wszyscy bardzo się wściekają, kiedy je dostaną i nie dziwię się. Mimo wszystko, gra należy do moich ulubionych. Naprawdę polecam!
Nina
regatta-gramy

Reklamy

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: