Przeskocz do treści

6 Oczek – 2015

3 Maj, 2015

SAM_5943

Okrzepł i wpisał się miejmy nadzieję na stałe w kalendarz szkoły i dzielnicy – Dzień Gier Planszowych- 6 oczek. Kilka osób, z którymi rozmawiałem tego dnia, nazwało tę imprezę konwentem.

SAM_5949

Właściwie nie ma wśród uczestników takich, których trzeba uczyć zasad. Wiedzą w co chcą zagrać. Zbierają „ekipę” i grają. Miło jest patrzeć, jak nie znające się wcześniej osoby łączy chęć gry w ten sam tytuł.

Ważny  aspekt grania to rywalizacja. Sprzyjały temu turnieje w Super Farmera, Znaj Znak, Splendor i Duchy. Wszystkie były licznie obsadzone, ale najliczniej Splendor. Zresztą ta gra była najpopularniejszym tytułem imprezy, jak przystało na Grę Roku największego portalu graczy boardgamegeek.com. Mistrzem tej gry u nas, został Michał Buka.

SAM_5998

Mamy konwent, ale specyficzny, na którym więcej jest grania, niż zwiedzania i kupowania. Sklep Zabawki Raduś, który był z nami, też nastawił się na granie.

Nie prezentujemy też nowości, ale a o spotkaniach z autorami lub tego typu atrakcjami trzeba pomyśleć. Pewnie piąty jubileuszowy dzień będzie dobrą okazją na takie atrakcje. Myślę, że wtedy też pojawi się punkt żywieniowy. Cały czas są z nami wydawnictwa, które wspierają nas nagrodami w konkursach. Zawsze można liczyć na Instytut Pamięci Narodowej i Grannę- pomagali nam zawsze. W tym roku dzięki Rebelowi zorganizowaliśmy turniej Splendor. Gier pożyczyła fundacja Rozwiń się, która też jest z nami zawsze. Brawurowo rozpoczął współpracę przy organizacji konwentu sklep ze Starej Miłosnej- Zabawki Raduś. Sala gier przygotowana przez nich cieszyła się ogromnym powodzeniem.

6 oczek stało się imprezą” otwartą”. Więcej uczestników było z poza szkoły niż z niej. Cieszę się z tego, ponieważ ideą przyświecającą zdarzeniu miało być integrowanie planszówkowiczów z okolicy. W szkole gramy na co dzień, a w Wesołej zaczyna tworzyć się środowisko graczy. Zapraszamy na spotkania piątkowe w gimnazjum Bułhaka i do grupy gry planszowe w Bułhaku na facebooku.

SAM_5967

Wypada kilku osobom podziękować imiennie. Dziękuję Marcinowi Dudkowi- instruktor gier wszelakich, Leszkowi Lewkowiczowi- potyczki i turnieje gier historycznych, Adrianowi Łukszo-sędzia turniejowy, instruktor gier, Agnieszce Bonk- Iwanowskiej – opiekunka, instruktorka gier dla dzieci, Konradowi Jońskiemu – gry logiczne,Hani Połom- biuro, Małgorzacie Orłowskiej- sprawy organizacyjne, transport. Dzięki też wszystkim uczestnikom. Często uczestniczę w różnych konwentach. To bardzo przyjazne imprezy, jednak uczestnicy naszego spotkania wyznaczają najwyższe standardy.

SAM_5944

Jest sporo osób, które chcą grać, mamy miejsce spotkań i świetnie zaopatrzony w planszówki sklep Raduś. Zostaje tylko życzyć- Miłego Grania.

Czarek

SAM_6004

From → Uncategorized

Dodaj komentarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: